Skip to main content
Helpline

NANE segélyvonal

Nők és gyerekek elleni erőszak áldozatainak és segítőiknek

+36 80 505 101

 

Hétfő, kedd, csütörtök és péntek 18-22, kedd 8-12 és szerda 12-14 óra között

A NANE Egyesület projektjei

Cégek, intézmények és pályázati lehetőségek segítségével megvalósított projetkjeink.

Biztonságos és megerősítő környezet teremtése a gyerekek számára – nemzetközi projekt a WAVE koordinálásával

A NANE alapító tagja a WAVE (Women Against Violence Europe – Európai Nők az Erőszak Ellen) Network ernyőszervezetnek. 2022-2023-ban a WAVE és 3 másik tagszervezete, a horvát AŽKZ (Zágrábi Autonóm Nőotthon – Nők a Nők Elleni Erőszak Ellen), a német ZIF (Autonóm Nőotthonok Információs Központja) és a máltai WRF (Nőjogi Alapítvány) részvételével egy nemzetközi projektben veszünk részt (Safeguarding and Empowering Children), az Oak Foundation támogatásával.
A projekt fő célcsoportjai a gyerekek. Az egyik fő célkitűzése a kezdeményezésnek, hogy a bántalmazott anyák segítése közben a gyerekeik is biztonságban legyenek és védelemben részesüljenek az áldozatsegítő szervezeteknél. A partnerekkel közösen kidolgoztunk egy irányelveket, alapvető szempontokat tartalmazó útmutatót arról, hogy hogy tudunk biztonságos és megerősítő környezetet teremteni a gyermekek számára. Ez a nők elleni erőszak áldozatait, a bántalmazott nőket segítő szervezetek mellett más, különböző szakmák (például a gyermekvédelem, a szociális ellátás, az igazságszolgáltatás, a rendőrség) szereplőinek is hasznos forrás, segítséget adva ahhoz, hogy a gyermekvédelmi kötelezettségeiket hatékonyan teljesítsék.A projektben továbbá kiemelten foglalkoztunk a gyerekek biztonságának a kérdésével a szülői felügyeletre és kapcsolattartásra vonatkozó eljárások és döntések kapcsán – a gyerekbarát, áldozatbarát igazságszolgáltatás fontosságát hangsúlyozva ebből a szempontból. Ebben a témában is készítettünk egy kiadványt, ezen felül a nemzetközi együttműködés erősítésén is dolgoztunk.
A projektről részletes információ – ideértve az elkészült kiadványokat is –  itt található angol nyelven: https://wave-network.org/wave-child-safeguarding-movement-building-project/

A projektben készült kiadványokat magyarul is elérhetővé tesszük. A “Hogyan teremtsünk biztonságos és megerősítő környezetet a gyerekek számára? Alapelvek, fő szempontok és eljárások a nők elleni erőszak áldozatait, a bántalmazott nőket segítő szervezetek számára” című kiadvány innen letölthető magyar nyelven.

RISKFREE – Nemi alapú erőszak áldozatainak támogatása, válasz a járvány okozta kihívásokra

EU CERV Daphne nemzetközi projekt

Új projektünket, amelynek vezetője az Autonomna Ženska Kuća Zagreb (Autonóm Nők Háza Zágráb – Horvátország), az EU CERV (Polgárok, egyenlőség, jogok és értékek) programja támogatja. 

A projektben további partnereink a ROSA Centar za Žene Žrtve (A Háború Női Áldozatainak Központja – Horvátország), az UWAH Syndesmos Melon Gynaikeion Somateion Irakleioy kai Nomoy Irakleioy (Heraklioni Nőszervezetek Uniója – Görögország),  a DNK Društva Za Nenasilno Komunikacijo (Egyesület Az Erőszakmentes Kommunikációért – Szlovénia) és a Fenestra (Szlovákia).

A projekt megvalósítása 2022. április 15-től 2024. április 14-ig tart. 

Az együttműködés célja, hogy közösen felmérjük a világjárvány nők elleni erőszak áldozataira gyakorolt hatását, felülvizsgáljuk és fejlesszük az elérhető kockázatkezelési eszközöket és eljárásrendeket annak érdekében, hogy ellensúlyozzuk a járvány alatt még tovább növekvő nők elleni erőszakot és új támogatási formákkal biztosítsuk az áldozatsegítő szolgáltatások elérhetőségét, folyamatosságát.

A projekt továbbá hozzájárul az áldozatokkal dolgozó szakemberek kockázatkezelési módszerekről szóló tudásának bővítéséhez. A közös munka során végül egy társadalmi érzékenyítő kampányt is megvalósítunk meg, melynek célja, hogy zéró-toleranciát hirdessen a nők és lányok elleni erőszakkal szemben és tájékoztassa a nőket az elérhető segítő szolgáltatásokról.

A projekt részletes célkitűzései:

  • áldozatok szükségleteinek felmérése, a világjárvány okozta új kihívások és kockázatok áttekintése
  • az áldozatok védelmének és támogatásának javítása kockázatértékelési eszközök és az áldozatok online tanácsadási protokolljának kidolgozásával
  • személyre szabott, a világjárvány hatásaira is reagáló pszichoszociális támogatásformák nők elleni áldozatainak
  • a nők elleni erőszak elleni küzdelem és az erőszak megelőzése érdekképviselettel, edukációs kampányokkal, a projekt eredeményeinek bemutatásával 

A projekt keretében az alábbi célcsoportoknak nyújtunk szolgáltásokat: nemi alapú erőszak női áldozatai (beleértve a bevándorló és menekült nőket, és emberkereskedelem áldozatait), áldozatsegítést végző, áldozatokkal dolgozó szakemberek (rendőrség, bíróság, szociális szakemberek), a nők elleni erőszakról szóló kommunikációs kampány révén a szélesebb társadalom.

A projekttel kapcsolatos várakozásaink, hogy hatására jobban megismerjük az érintett nők világjárvány miatt kialakult új igényeit, fejlesztjük az erőszak korai felismerését támogató módszertani eszközöket – ezáltal pozitívan befolyásoljuk azokat a szolgáltatásokat, amik a nők védelmét és biztonságát hosszútávon is támogatják. A munkájuk során érintettekkel kapcsolatba kerülő szakemberek képzése és a tudatosság növelésére irányuló tevékenységek hozzájárulnak ahhoz, hogy a szakemberek megfelelően tudjanak reagálni a női áldozatok speciális szükségleteire, és a jövőben hatékony részesei legyenek a nők elleni erőszak megelőzésének.

Helyben Nő a segítség – a VIII. kerület és a NANE-PATENT Egyesületek lokális női közösségépítő és áldozatsegítő projektje

A Fővárosi Szolidaritási Alap által támogatott “Helyben Nő a segítség – a VIII. kerület és a NANE-PATENT Egyesületek lokális női közösségépítő és áldozatsegítő projektje” címet viselő pályázat célja, hogy a résztvevő szervezetek és intézmények szoros együttműködésében olyan, a párkapcsolati és családon belüli erőszak megelőzését, az áldozatok védelmét és támogatását segítő szolgáltatásokat alakítson ki, melyek integrálhatóak a helyi szociális ellátórendszerbe, és hosszú távon fenntarthatóak. A projekt három, egymást erősítő tevékenységet szintetizál, melyekkel egyszerre célozza meg a helyi szakértők munkájának támogatását, serkenti a kerületben élő önkéntesek áldozatsegítő szerveződését, illetve előremozdítja a női szolidaritást, közösség kialakulását a kerületben.

Donor: Fővárosi Szociális Közalapítvány [Fővárosi Szolidaritási Alap]

Erőszak-prevenciós programok Pécsett

A Magnet KAP adományozási programja által támogatott program célja, hogy a NANE és a PATENT, a KÖSZI egyesülettel együttműködve erőszak-megelőző programokkal segítse a pécsi kamaszlányokat, erősítse a jogtudatosságukat és eszközöket adjon nekik az érdekképviseletre. A prevenciós programok során a résztvevő kamaszlányok lehetőséget kapnak arra, hogy szervezett keretek között, támogató közegben beszéljenek olyan fontos témákról, mint a saját testük működése, a fogamzásgátlás, a bántalmazás és erőszak, és az egyenlőségen alapuló párkapcsolat és szex. 

Donor: Magnet Bank Közösségi Adományozási Program (2023)

MEGTARTÓ ERŐ

Roma nők jogainak tudatosítása és érvényesítése az ellátórendszerben – Az anyák és gyerekek védelmének erősítése a szociodráma és egyéb részvételi módszerek segítségével
2023 októberében elindult egy 2 éves szakmai együttműködés, melynek tagjai a Magyar Pszichodráma Egyesület, a NANE Egyesület, a Szomolyai Magyar Roma Egyesület, a Bagázs Egyesület és a Sajátszínház – Szívhangok Társulat.
A projekt az Európai Bizottság Citizens, Equality, Rights and Values (CERV) programjának részeként Magyarországon életre hívott Közös Értékeink Program keretében valósul meg.
A projekt célja hátrányos helyzetű anyák és gyerekeik védelmének erősítése az ellátórendszerben a szociodráma és egyéb részvételi módszerek segítségével. A projekt során egy módszertani fejlesztő stáb a szociodráma módszeréből, az “Erő a változáshoz” módszertanból, illetve a helyi roma szervezetek által alkalmazott egyéb közösségfejlesztő eljárásokból alakít ki egy olyan csoportmódszertant és forgatókönyveket, amelyeket roma női csoportokban és az ellátórendszer dolgozóinak körében lehet alkalmazni. A projekt során 4 helyi csoporttal dolgozunk majd, képzéseket tartunk csoportvezetőknek, és egy módszertani kiadványt állítunk össze. A projektről dokumentumfilm is készül.

A projekt hivatkozási száma: CERV-P-2023-0240

 

 

We See You – Látunk Téged

2023. szeptemberében indult a Holland Nagykövetség által támogatott “We See You!” – Developing trauma-response and prevention programs for marginalized women and girls through inter-organisational cooperations elnevezésű program (“Látunk Téged!” – Traumafókuszú és erőszakprevenciós programok létrehozása marginalizált nőknek és lányoknak szervezetek közötti együttműködésben), aminek a NANE Egyesület a szakmai felelőse.

A program célja, hogy a meglévő szakmai módszertani anyagainkat (Erő a változáshoz, Teret adni és megtartani, Együtt egyenlően, Kapcsolódj be) adaptáljuk különböző célcsoportokra. Ennek érdekében a projekt keretében egy közös tanulási térben a terepen, a célcsoportokkal közvetlenül dolgozó szakemberek és a NANE önkéntesei, aktivistái osztják meg egymással a tudásukat és a tapasztalataikat.

Együttműködő partnereink a programban:

  • Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei, Váci úti telephelye (Budapest)
  • BAGázs Közhasznú Egyesület (Bag és Dány)
  • Élménylelő Ifjúsági Egyesület (Pécs)
  • Szomaro – Szomolyai Magyar Roma Egyesülete (Szomolya)
  • Tiszta Jövőért Közhasznú Alapítvány (Budapest)

A projekt keretében a tudás és tapasztalatmegosztást követően a terepen dolgozó szakemberek 10-12 alkalmas csoportfolyamatok során kipróbálják az adaptált módszertani anyagokat. Ezeket a csoportfolyamatokat szakmai konzultáció és szupervízió kíséri.

A folyamatok megvalósítása során összegyűlt tapasztalatok a szervezetek közös tudásának a részévé válnak.

Transatlantic Foundation: Együttműködésben – Egységben – Ellenállóbban

Szervezeti kapacitásfejlesztéssel és intézményközi kooperációval a nők elleni erőszak áldozatainak támogatásáért.

2023 október és 2024 december között futó projektünk célja a nők elleni erőszak áldozatainak szakszerű támogatásáért felelős ellátórendszer megerősítése, és az ehhez szükséges együttműködések ellenállóképességének, illetve a fenntarthatóságának növelése. A megvalósítás fő eszközeként három fő csapásirányt különít el: az Egyesület szakértői kapacitásának gyarapítását, a programban résztvevő szakintézmények vonatkozó protokolljainak kialakítását és az Egyesület önkéntesbázisának megerősítését. A koncepció a NANE két szakértői csoportjára koncentrál: 1) a különböző területeken működő szakemberek (szociális munkások, pszichológusok, egészségügyi szakdolgozók, tanárok, rendőrök stb.) továbbképzésére specializálódó szakértőkre, illetve a 2) az intézményi protokollok kidolgozásában jártas szakértőkre.

A projekt átfogó célja a nők elleni erőszak, azon belül pedig a párkapcsolati és családon belüli erőszak áldozatainak támogatásáért felelős ellátórendszer fejlesztése, az elérhető szolgáltatásoknak az ügyfelek szükségleteihez való igazítása, és a jelenséget érintő társadalmi tudatosság fejlesztése. A megvalósításhoz szorosan kapcsolódó célkitűzés az erőszaktúlélők érdekképviseletét vállaló kezdeményezések ellenállóképességének növelése, melynek – a projektben meghatározott – eszköze a szakértői és önkéntes kapacitás gyarapítása, és ezáltal az intézményközi összefogások megerősítése és kiterjesztése.

A projekt három, egymást erősítő egységből épül fel: 1) szakember-képzők továbbképzése, 2) intézményi protokollok kidolgozásában jártas szakemberek képzése, és 3) az önkéntesbázis megerősítése. A három egység összesen hat programelemet, azaz tevékenységi kört foglal magába.

A projekt az Európai Unió támogatásával valósul meg.

A nőket és lányokat érő gazdasági erőszak megelőzése és az túlélők támogatása

Az Alliance for Gender Equality Europe (AGEE) által támogatott pályázati projekt célja, hogy a gazdasági erőszak jelenségének holisztikus megközelítésén keresztül segítse a nők elleni erőszak áldozatainak (gazdasági) függetlenedését. A NANE több szolgáltatására kiterjedő, kétéves pályázati program vállalása, hogy felhívja a figyelmet a gazdasági erőszak komplex jelenségére, vizsgálja az elkövetők módszereit, az intézményrendszer válaszait, támogatást biztosítson az érintett ügyfeleknek, és prevenciós módszertant dolgozzon ki. A pályázati program központi eleme a gazdasági erőszakban érintett nők valóságának és szükségleteinek részletes feltérképezése és kihangosítása. 

Az AGEE támogatás a specifikus szakmai fókusz mellett a szervezetek számos alapszolgáltatását is támogatja, többek között a PATENT Egyesülettel közösen működtetett Integrált Ügyfélellátást és a Segítők Hálózatát, de hozzájárul a NANE segélyvonalának és PATENT jogi tanácsadásának finanszírozásához is. 

Donor: Alliance for Gender Equality in Europe

Trauma-fókuszú csoportfoglalkozások egyedülálló anyáknak

A WAVE (Women Against Violence Europe) által finanszírozott projekt célja, hogy támogatást biztosítson azoknak a nőknek, akiknek már sikerült kilépniük a bántalmazó kapcsolatból, de továbbra is küzdenek a bántalmazó kapcsolat következményeivel. A program keretein belül elsősorban egyedülálló anyáknak kínálunk lehetőséget traumafókuszú csoporfoglalkozásokon való részvételre. A hét hónapos megvalósítási idő alatt két különböző csoportot indítunk: egy Erő csoportot, és egy integrált kifejezés- és táncterápiás önismereti csoportot. Ez utóbbi egy holisztikus megközelítést alkalmaz, amely testi, érzelmi és kognitív szinten egyaránt támogatja a gyógyulási folyamatot. A pályázati program része egy belső kapacitásfejlesztést támogató, tudásátadó workshop is, melynek célja, hogy a programok tapasztalatait becsatornázza a szervezet valamennyi szintjére, ezzel is támogatva az ügyfélellátásban érdekelt NANE szakértők szakmai fejlődését. 

A projekt az Európai Unió és a WAVE Network támogatásával valósul meg.

 

Korábbi pályázati projektek
 

A B-side-projekt – az otthoni dominóhatás megállítása – DAPHNE III Program támogatásával

Felépülést támogató programok kialakítása párkapcsolati erőszak tanújává vált gyermekek számára — jó gyakorlatok és irányelvek (2015) 

2008 óta a Pangea Alapítvány már Olaszországban is fellép a nőkkel szembeni erőszak ellen. Egyebek mellett támogatta a Piccoli Ospiti (Kicsi vendégek) programot is, amelynek célja a traumatizált anyák és gyermekeik közötti érzelmi kapcsolat ápolása és újjáépítése volt. A program az ország bántalmazás áldozataival foglalkozó központjaival összefogásban került kidolgozásra. Mivel az olasz – és egyáltalán az európai – rendszerből hiányoznak a témára vonatkozó alapvető és rendszerszintű törvények és szolgáltatók, a Piccoli Ospiti rendkívül pozitív tapasztalataira építve 2012-ben a Pangea Alapítvány a DAPHNE III Program keretében az Európai Bizottság elé tárta a B-SIDE-projekt: az otthoni dominóhatás megállítása című, nemzetközi civil együttműködés keretében megvalósuló projektet. A cél az volt, hogy európai szinten vessék össze a különböző országok tapasztalatait, és: 

  • kidolgozzanak olyan felépülést támogató programokat, amelyek egyszerre segítik, hogy a traumatikus élményeken átesett anyák és gyermekeik visszanyerjék az önbizalmuk, és javítják az anya-gyermek kapcsolatot, hogy együtt, nagyobb bizalommal tudjanak a jövőbe tekinteni; 
  • kifejlesszenek egy olyan egységes módszert, amely képes a különböző országokban alkalmazott eltérő programok hatékonyságának értékelésére; 
  • növeljék a társadalmi tudatosságot és érzékenységet a bántalmazott nőkkel és gyermekeikkel kapcsolatban, valamint új intervenciós módszereket javasoljanak az állami és a magánszektor szociális szolgáltatói számára. 

A B-SIDE-projektet a Pangea Alapítvány olasz és európai civil szervezetek közreműködésével valósította meg: partnerei a Lilith Nőközpont (Latina, Olaszország), az A.D.A.V.A.S. (Salamanca, Spanyolország), a NANE Egyesület (Budapest, Magyarország), valamint együttműködő partnerként az A.L.E.G. Egyesület (Nagyszeben, Románia). 

Szívdobbanás – Erőszak a fiatalok párkapcsolataiban – Európai Unió DAPHNE programjának támogatásával

A NANE Egyesület 2009-2010-ben részt vett a “Szívdobbanás” projektben, melyet az Európai Unió DAPHNE programja támogat, és amelyben német, osztrák, spanyol és angol egyesületekkel működött együtt.

A fiatalok életében lényeges szerepet játszanak a párkapcsolatok illetve a szexuális kapcsolatok, és sajnos sokan szenvednek el közülük erőszakot ezekben a kapcsolatokban. Bizonyított, hogy a tinédzserek épp olyan valószínűséggel válnak bántalmazás áldozatává, mint a felnőttek. Magyarországon a statisztikák szerint minden ötödik nő kerül élete során olyan párkapcsolatba, ahol rendszeresen éri fizikai erőszak.

A túlzott figyelmet és elköteleződést sokan értelmezik a szerelem jeleként, pedig ha valaki így viselkedik, az arra figyelmeztet, hogy ellenőrizni és birtokolni akarja a partnerét, a másik irányításának igénye pedig erőszakba és terrorba torkollhat. A zsarolás, a fenyegető zaklatás, amely történhet személyesen, telefonon vagy az Interneten keresztül is, a testi és szexuális támadások a párkapcsolati erőszak formái, amelyek traumatizálják a fiatalokat, és hosszan tartó, fájdalmas hatással járnak.

“A Szívdobbanás elnevezésű prevenciós projektünkkel az a célunk, hogy partnerszervezeteinkkel közösen megtanítsuk Európa-szerte a fiataloknak, melyek a párkapcsolati erőszak figyelmeztető jelei, hogyan szállhatnak ki egy bántalmazó kapcsolatból, vagy hogyan támogathatják azon barátaikat/barátnőiket, akik bántalmazó kapcsolat áldozatai” – mondja Tóth Györgyi, a NANE Egyesület projekt-koordinátora. “A felnőttekéhez képest a tinédzserek párkapcsolataiban előforduló erőszakot eddig alig kutatták. Tulajdonképpen egy feltérképezetlen területet közelítettünk meg ezzel a projekttel, és szeretnénk, ha a munkánk nyomán kutatások és irányelvek is születnének, amelyek segítenek a probléma kezelésében” mutat rá Hansjörg Böhringer, a Der PARITÄTISCHE Baden-Württemberg, a projektet kezdeményező és koordináló német civil szervezet igazgatója.

A NANE Egyesület iskolákkal és ifjúsági szervezettel együttműködve tinédzsereknek tart foglalkozásokat, melyek egyaránt szólnak a másik és a saját nem iránti tiszteletről, valamint a kommunikáció és konfliktusmegoldás erőszakmentes módjairól. A résztvevőket arra biztatjuk, találjanak ki forgatókönyveket és stratégiákat az erőszakos párkapcsolatokból való kilépésre, és tájékoztatjuk őket arról is, mely jogszabályok védik az erőszak és a fenyegető zaklatás elszenvedőit, valamint ismertetjük, milyen szervezeteket, szolgáltatásokat használhatnak szükség esetén.

A projekt másik célja a tanárok és ifjúságsegítők és más fiatalokkal dolgozó szakemberek felkészítése arra, hogy a napi tanítási-nevelési gyakorlatban következetesen állást foglaljanak az erőszakkal szemben. A tanárok és ifjúsági munkások/ifjúságsegítők/fiatalokkal dolgozó szakemberek számára további képzést is kínálunk, ahol elsajátíthatják, miként segíthetik elő, hogy a hozzájuk forduló, párkapcsolati erőszak által érintett fiatalok biztonságba kerüljenek és segítséget kapjanak.

Az európai projekt egészét a német Der PARITÄTISCHE Baden Württemberg nevű civil szervezet kezdeményezte és koordinálta. Partnerszervezetként a NANE Egyesületen kívül angol, spanyol, német és osztrák civil szervezetek is részt vettek a projekt megvalósításában, amelyet az Európai Bizottság a Daphne III Program keretében támogat. A Daphne Programok célja, hogy Európa-szerte segítsék a civil szervezeteket és a hatóságokat a gyerekek, fiatalok és nők elleni erőszakkal szembeni fellépésben, hogy támogassák az áldozatokat és csökkentsék a kiszolgáltatottságukat.

Közös erővel a bántalmazott nőkért és gyermekeikért – a Norvég Civil Alap támogatásával

Emberi jogi szervezetfejlesztés a párkapcsolati erőszakkal foglalkozó civil szférában

A NANE Egyesület projektje a jog- és érdekérvényesítő szervezetek megerősítésére és fejlesztésére irányult, hogy azok minél hatékonyabban tudják ellátni és képviselni a párkapcsolati erőszak női áldozatainak és gyermekeinek emberi jogi igényeit, érdekeit. Ezt a célt a projektben részt vevő szervezetek tudás- és fenntarthatósági igényeinek figyelembevételével, és a pályázó stratégiai fejlesztése mellett az alábbi tevékenységekkel valósítottuk meg:

  1. A szakterületen hiányzó akkreditált képzéseket hoztunk létre;
    2. Felnőttképzési akkreditációt szereztünk és bővítettük önkénteseink ismereteit és kapacitásait;
    3. Intézményi együttműködéseket facilitáltunk az erőszak áldozataival, női jogokkal, intervencióval, prevencióval foglalkozó ifjúsági, szociális, érdekérvényesítő és megbélyegzett társadalmi csoportokkal foglalkozó, regionálisan sokszínű és széles célcsoporti kört lefedő civil szervezetek között;
    4. Prevenciós és akkreditált képzéseket, mentorálást, szupervíziót, szervezetfejlesztést, téma-specifikus lobbizási ismereteket és szakmai anyagokat biztosítunk, célcsoport-irányos önsegítő csoportokat segítettünk létrehozni.

A projekt eredményeként szakmai együttműködések alakultak ki, és a szervezetek képessé váltak önállóan is hasonló programokat indítani és vezetni, hatékonyabban képviselni és érvényesíteni a párkapcsolati erőszak áldozatainak jogait és érdekeit, és továbbfejleszteni kapacitásukat a témában.

A projekt eredményeiről, eseményeiről folyamatosan hírt adunk a NANE Egyesület Facebook oldalán.

Társadalmi bázisépítés – az OSIFE támogatásával

A projekt során azon dolgoztunk, hogy a NANE Egyesület üzeneteit, fontos témafelvetéseit minél több támogatóhoz el tudjuk juttatni. A legfontosabb témáinkat új, videós formátumban is feldolgoztuk, hogy olyan célcsoporthoz is eljusson, akik még nem ismerik az egyesületet. Megerősítettük a kommunikációs csatornáinkat, szorosabb együttműködést alakítottunk ki egy professzionális kommunikációs ügynökséggel, megerősítettük az online jelenlétünket.

A projekt részeként tovább erősítettük a kapcsolatainkat olyan más civil szervezetekkel, akik a munkájuk során találkoznak bántalmazott nőkkel, lányokkal, gyerekekkel. Fontos volt, hogy ezeknek a szervezeteknek is tudjunk támogatást és tudást nyújtani a bántalmazás témájában és megerősödjenek a kapcsolataink, együttműködéseink. A projekt során 51 szervezettel volt szorosabb-lazább együttműködésünk.

A projekt során további önkénteseket is képeztünk, akik a NANE egyesület aktivistáiként és segélyvonalas önkénteseiként egyre jobban elmélyítik a tudásukat a nők elleni erőszak témájában és tudnak telefonon támogatást nyújtani a hozzánk fordulóknak, vagy megfelelően tudják tájékoztatni rendezvényeken az érdeklődőket, újságírókat.

Mindezek mellett kialakítottunk csatornákat arra, hogy magánszemélyek adományozhassanak a szervezet részére, illetve céges együttműködéseket alapoztunk meg, amik egyszerre jelentenek kommunikációs lehetőségeket, hogy olyan emberekhez is eljussunk, akik eddig még nem ismertek bennünket, másrészt lehetőséget jelentenek olyan projektek megvalósítására, illetve az alaptevékenységünk megerősített működtetésére, amire más módon nincs finanszírozás.

Korábbi céges projektek
 

Vodafone a nők biztonságáért – a Vodafone Magyarország Alapítvány támogatásával

A párkapcsolaton belüli erőszak világszerte létező probléma, amely minden etnikai csoporton, társadalmi rétegen és lakóhelyen belül hasonló arányban fordul elő. Élete során minden ötödik magyar nő lesz legalább egyszer módszeres és rendszeres erőszak áldozata párkapcsolatában, akár fizikai vagy szexuális bántalmazás, lelki kiszolgáltatottság vagy anyagi fenyegetettség formájában. A Vodafone a nők biztonságáért program a Vodafone Magyarország Alapítvány és a NANE mellett a Budapesti Rendőr-főkapitányság, valamint a Top Cop Security Zrt. és az iData Műszaki Informatikai Kft. egyedülálló összefogásként valósult meg. A program keretében kiosztott vészjelző készülékeket jellemzően olyan nők kapták meg, akik hosszú ideje vannak kitéve bántalmazásnak jelenlegi vagy volt partnerük részéről, illetve fennáll a lehetősége, hogy például egy gyermek-elhelyezési per kapcsán veszélybe kerülhet a biztonságuk. A riasztás a vészjelző tulajdonosának adataival és aktuális tartózkodási helyének GPS-koordinátáival együtt fut be egy diszpécserközpontba, majd innen az érintett kerületi rendőrkapitánysághoz, ahol azt prioritásként kezelik, és előzetes mérlegelés nélkül mennek ki a helyszínre. A programot az Európai Unió Alapjogi Ügynöksége (European Union Agency for Fundamental Rights) a 2011-es évet összegző éves jelentésében a családon belüli erőszak szempontjából potenciálisan nagy veszélynek kitett áldozatok megsegítésére szolgáló „ígéretes gyakorlatként” (promising practice) jellemezte; 2012-ben pedig elnyerte a MAF (Magyar Adományozói Fórum) Társadalmi Befektetések díját a Legsikeresebb Partneri Együttműködések kategóriában.

A program 2011 és 2015 között működött a IX, XII és VII kerületekben.

HÍRLEVÉL

Iratkozz fel a hírlevelünkre, hogy első kézből értesülj híreinkről, tevékenységeinkről.

TÁMOGATÁS

Csatlakozz a NANE támogatói köréhez, légy részese te is áldozatsegítő munkánknak! Köszönjük, hogy mellettünk állsz <3